Historia Sekcji Żeglarskiej 1953 r.

niedziela, 12 Czerwiec, 2016

1953 r. – Sukcesy na bojerach

15.VII.1953 r. w mistrzostwach Warszawy zespół CWKS zdobył I miejsce i Puchar Przechodni. W klasie Finn zwyciężył Szraj (CWKS), w klasie „H” Niepokojczycki (CWKS) był drugi. A w konkurencji juniorów pierwsze miejsce wywalczył B. Tazbir (CWKS).

Mimo słabszych aniżeli zwykle wyników indywidualnych, żeglarze CWKS zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji zrzeszeniowej żeglarskich mistrzostw Polski, które odbyły się 24.VIII. w Giżycku. Najlepsze lokaty indywidualne w tych zawodach wywalczyli: Biderman – III w klasie „H” oraz Szloser – III w klasie „Finn”. Zespołowo wygrał CWKS przed LZS, LPŻ i Kolejarzem.

Żeglarze CWKS okazali się w tym sezonie równie dobrymi zawodnikami w bojerach. W ogólnopolskich regatach bojerowych rozegranych 8.III. w Giżycku na 5 załóg w finale, aż 3 reprezentowały barwy stołecznych wojskowych.

Pierwsze miejsce zajęła załoga Ligi Morskiej: Niepokojczycki – Michnowski, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci CWKS: Tazbir z Michalskim, trzecią lokatę zajęli Michniewski z Hankusem (CWKS) i czwartą Biderman – Szloser (CWKS), IV miejsce tej ostatniej pary było sporą niespodzianką zawodów.

Pod koniec 1953 r. Rada Trenerów Sekcji Żeglarskiej GKKF opublikowała listy 10 najlepszych zawodników w każdej z żeglarskich klas. Reprezentanci CWKS na tych listach zajmowali następujące miejsca: