Legia szósta w Ekstraklasie Żeglarskiej

wtorek, 12 Wrzesień, 2017

W Szczecinie odbyła się czwarta runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Załoga Sekcji Żeglarskiej Legii Warszawa zajęła szóste miejsce, dzięki czemu awansowała również na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Ekstraklasy. Jachty i organizacja regat zapewniana jest przez doświadczone firmy i kluby. Ligowa formuła wynosi sport żeglarski na nowy poziom rywalizacji – zrozumiały, czytelny i emocjonujący – porównywalnie do gier zespołowych.

Tegoroczne zmagania ligowe PEŻ odbywały się w Sopocie, Świnoujściu, Gdyni i Szczecinie.
Załoga sekcji żeglarskiej Legii Warszawa nie startowała w regatach w Świnoujściu.

– To pierwszy sezon PEŻ z udziałem załogi żeglarskiej Legii. Szóste miejsce nie spełnia naszych oczekiwań. Musimy ustabilizować skład, na pewno więcej trenować przed regatami, tak aby lepiej manewrować i czuć jachty. Dużo pracy nas czeka. Gratulujemy zwycięzcom cyklu YC Sopot, wszystkim załogom, z którymi przyszło nam rywalizować oraz organizatorom regat. Świetna robota. Wielka przyjemność ścigać się w tym gronie. Do zobaczenia za rok – powiedział Dariusz Urbanowicz.
21551893_1693405957359792_8992166250236370313_o fot. R. Hajduk / © Copyright 2017 Polska Ekstraklasa Żeglarska ||

Tabela wyników znajduje się TUTAJ