Z okazji 100-lecia Legii Warszawa, z inicjatywy Zarządu Legia Warszawa S.A. oraz Mateusza Kusznierewicza w marcu 2016 roku reaktywowano sekcję żeglarską stołecznego klubu, której zawodnicy przed laty zdobywali medale na najważniejszych regatach w Polsce i na całym świecie.

Sekcja żeglarska Legii Warszawa oparta jest o niezależny podmiot – stowarzyszenie „Akademia Żeglarska”. W strukturze stowarzyszenia i w jego władzach znalazły są osoby związane od wielu lat z Legią Warszawa, pasjonaci żeglarstwa, przedsiębiorcy, a także eksperci z takich dziedzin jak psychologia, fizjoterapia, prawo, media, turystyka, mechatronika, finanse i zarządzanie. Wszystko po to, by zagwarantować sekcji prawidłową ścieżkę rozwoju organizacji, dobre zasady funkcjonowania oraz profesjonalną kadrę, która sprawnie, na społecznych zasadach, poprowadzi zawodników sekcji do sukcesów na arenie międzynarodowej dbając przy tym o zrównoważony i długofalowy rozwój ich kariery sportowej.

Władze stowarzyszenia podpisały z Legią umowę o współpracy w zakresie prowadzenia sekcji żeglarskiej i uzyskały tym samym możliwość posługiwania się logotypem sekcji i nazwą Sekcja Żeglarska Legia Warszawa. Zawodnicy sekcji żeglarskiej reprezentują barwy Legii Warszawa oraz są członkami stowarzyszenia „Akademia Żeglarska”.

Partnerem sekcji jest Akademia Kusznierewicza, firma założona w 2012 roku przez Mistrza Olimpijskiego , organizująca obozy, regaty oraz szkolenia żeglarskie, której infrastruktura – ośrodki nad jeziorem Zegrzyńskim i na Mazurach, jachty, sprzęt sportowo-rekreacyjny, będzie wykorzystywany przez żeglarzy Legii. Docelowo planuje się stworzenie nowej bazy szkoleniowej dla sekcji.

Dołącz do nas!

CELE I ZAŁOŻENIA SEKCJI ŻEGLARSKIEJ LEGII WARSZAWA

 • Rekrutacja dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, które nie miały wcześniej kontaktu z żeglarstwem.
 • Rekrutacja dla dzieci w wieku 10-14 lat, które nie miały wcześniej kontaktu z windsurfingiem, lub są na poziomie podstawowym.
 • Mistrzowska klasa szkolenia w oparciu o najlepszych trenerów, autorski program, nowoczesny sprzęt i wielofunkcyjne obiekty.
 • Wykorzystanie mistrzowskiego know-how Mateusza Kusznierewicza, który przygodę z żeglarstwem rozpoczynał właśnie od obozu nad jeziorem Zegrzyńskim.
 • Wraz z dorastaniem zawodników, sekcja żeglarska Legii Warszawa rozwinie się do innych klas przygotowawczych i olimpijskich (Laser Standard, Laser Radial, Finn, 470, 29-er, 49-er, RS-X itp.)
 • W perspektywie lat, naszym celem jest wychowanie mistrza Polski, mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego w żeglarstwie.
 • Żeglarstwo jest sportem bardzo drogim i trudnym do sfinansowania jedynie przez rodziców, dlatego opracowaliśmy model biznesowy, który zagwarantuje naszym największym talentom wsparcie na kolejnych etapach kariery.
 • Profesjonalny i doświadczony zespół osób związanych z sekcją, którzy wprowadzą nową jakość do szkolenia żeglarskiego żeglarzy Legii Warszawa dzieląc się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami.
 • Latem treningi i zgrupowania żeglarskie będą prowadzone w bazach Akademii Kusznierewicza lub własnej bazie sekcji.
 • Start młodych zawodników w regatach regionalnych i ogólnopolskich już w drugim roku działalności (2017 r.).
 • Do sekcji zapraszamy również zawodników niezwiązanych z innym klubem oraz grupy chcące startować pod banderą Legii.