Program szkolenia żeglarskiego dla zawodników naszej sekcji został przygotowany przez trenerów prowadzących grupy szkoleniowe – doświadczonych żeglarzy i pedagogów.

Pierwszym etapem szkolenia dzieci pragnących rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem jest obóz żeglarski w formie wyjazdowej lub półkolonii.  Oprócz nauki żeglowania na Optimistach i jachtach załogowych, młodzi żeglarze spędzą aktywnie czas ucząc się różnych gier zespołowych i terenowych, wezmą udział w spływach kajakowych, turniejach, testach sprawnościowych a także zabawach integracyjnych i kreatywnych. Obozy są jednocześnie naborem do sekcji żeglarskiej.

Oferta PÓŁKOLONII LETNICH 2020

Kolejny etap to weekendowa szkółka żeglarska prowadzona w naszej bazie nad jeziorem Zegrzyńskim. Program zajęć został przygotowany następująco: w miesiącach wrzesień-październik i kwiecień-czerwiec prowadzone są treningi żeglarskie i zajęcia z teorii żeglowania na łódkach klasy Optimist. Natomiast w miesiącach listopad-marzec zawodnicy wezmą udział w zajęciach ogólnorozwojowych oferowanych przez naszych trenerów oraz inne sekcje Legii Warszawa  (pływalnia, zajęcia na sali gimnastycznej, piłka nożna, sporty walki i wiele innych). Program zajęć ogólnorozwojowych przygotowywany jest przez trenera szkółki w oparciu o umiejętności i zainteresowania dzieci.

Oferta SZKÓŁKI ŻEGLARSKIEJ

W kolejnych latach planujemy stworzenie grupy szkoleniowej Optimist gr. B dla wychowanków szkółki i dzieci ze szlifem żeglarskim, które będą chciały do nas dołączyć. Dzieci w tej grupie mają startować w regatach wojewódzkich i ogólnopolskich. Tym samym rozpoczniemy etap rywalizacji o pierwsze sukcesy sportowe.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę LEGIA SAILING SCHOOLS

Wraz z dorastaniem naszych wychowanków i rozwojem sekcji otworzymy kolejne grupy szkoleniowe (m.in. grupę A Optimist, która powalczy o najwyższe lokaty regat międzynarodowych), a także grupy szkolenia specjalistycznego w żeglarskich klasach olimpijskich.

Strona GRUPY SPORTOWEJ

Jednym z założeń jest również przygotowanie analogicznej drabinki szkoleniowej i stworzenie grup windsurfingowych, które przygotują się do startów w olimpijskiej klasie RS:X, a następnie (od igrzysk w Paryżu 2024) nowej olimpijskiej klasie deskowej: iFOIL.

Będziemy organizować obozy letnie (żeglarskie, ogólnosportowe, regatowe), obozy zimowe (żeglarskie i narciarskie), prowadzić szkółkę żeglarską i windsurfingową, grupy szkoleniowe w klasach olimpijskich, których zawodnicy będą startować w najważniejszych regatach, a wszystko po to, by osiągnąć założone cele.